Jak wybrać Język Programowania – trzy ścieżki rozwoju

programowanie

Początki programowania zawsze wydają się przytłaczające a ilość materiałów do nauki może spędzać sen z powiek. Aby nie utonąć w morzu artykułów i tutoriali warto zadać sobie pytanie, jaki jest ostateczny cel podróży z programowaniem.

Może być do praca w korporacji przy tworzeniu oprogramowania bankowego co stanowi duży profit oraz pozwala zapłacić rachunki. W takim wypadku dobrym pomysłem jest środowisko Java, które umożliwia zarówno pisanie wydajnych aplikacji na urządzenia desktopowe jak i na przeglądarki (po kompilacji plików). Można śmiało powiedzieć, że większość największych finansowych firm na świecie opiera się właśnie na tej technologii.

Z drugiej strony pojawiają się aplikację na telefony i tablety. Tutaj też przydatna jest Java jak i Swift, jeśli celem są urządzenia Apple. W przypadku stron mobilnych oraz aplikacji ważna jest również ogólna wiedza na temat responsywności. W tym celu warto przejrzeć poradniki dotyczące HTML5 i CSS3. Nie można tym samym zapominać o tym, że urządzenia mobilne posiadają różne ekrany oraz w każdym urządzeniu można wyświetlać zawartość horyzontalnie oraz wertykalnie.

Na końcu, są strony internetowe, które obecnie wymagają chyba największego parcia na wiedzę i możliwości podążania za nowinkami z branży. Wstępnie prosty język Javascript, który króluje przeglądarkami internetowymi, może przerodzić się w ciągłe doskonalenie projektu przez użycie wciąż to nowych frameworków oraz bibliotek.

Ostatecznie wybór ścieżki kariery w IT powinien być wybrany rozważnie, po wypróbowaniu różnych opcji. Albowiem każda z tych ścieżek ma swoją własną specyfikację pracy, oraz z góry wybrany tor metodologii, którą trzeba będzie stosować na co dzień.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *